Caner Bilgin


Bilgin Mimari Tasarım

İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra 2009 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi'nde lisans derecesini tamamlayan  yüksek mimar Caner Bilgin, 2008-2009 yılları arasında Technische Universiteit Eindhoven'da bulunmuştur. Yüksek Lisansını 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Mimari Tasarım programı ile tamamlamıştır. 2011 yılında Teğet Mimarlık'ta profesyonel kariyerine başlamıştır. 2013 yılına kadar Teğet bünyesinde farklı ölçek ve konularda yarışma projeleri ile konsept proje süreçlerinde bulunmuş; ardından Bilgin Mimari Tasarım'ı kurmuştur.

Mesleki pratiğinin yanında 2012-2019 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak stüdyo yürütücülüğü yapmıştır. 2016 yılında, Venedik Mimarlık Bienali'nde "Baştarda" adlı yerleştirme ile Türkiye Pavyonu'nda yer almıştır. 2024 Yılında Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne layık görülmüştür.

Profesyonel kariyeri süresince, çeşitli ulusal mimari yarışmalarda önemli başarılar elde etmiş ve ödüller kazanmıştır. Farklı üniversite ve kurumlarda seminer, atölye çalışmaları düzenlemiştir.

https://bilgin.studio/tr/