Üyemiz Cemal Emden’in fotoğraflarından oluşan ‘Güncel Türkiye Mimarlığı’ sergisi açıldı.


9 Ekim 2017


Endüstriyel tasarım ve mobilya sektöründeki 90’ıncı yılını kutlayan Nurus, 2017 Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında, yakın yüzyılın Türk mimarisini belgeleyen bir sergiye öncülük etti.

Üyelerimizden bazılarının projelerinin de bulunduğu sergi 21 Ekim tarihine kadar Teşvikiye Işık Galeri'de görülebilecek. Küratörlüğünü Saitali Köknar'ın yaptığı, seçici kurulunda Burak Altınışık, Deniz Güner, Funda Uz ve Tayfun Gürkaş'ın bulunduğu sergide, 2010’ların Türkiye mimarlığını yansıtan ve bir kısmı derneğimiz üyelerinin işlerinden oluşan 35 proje fotoğrafçı Cemal Emden'in gözünden aktarılıyor.

Sergilenen fotoğraflarının derlendiği özel kitap çalışması da sergi ile birlikte mimarlık meraklılarının beğenisine sunuldu.

Diğer Haberler


Tüm Haberler

Meslek alanımızın daraltılmasına neden olacak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nde...

Devamını Oku Arrow Right

24 Ara 2021

Kamuoyuna Duyuru

Yurdumuzun başta Ege ve Akdeniz bölgeleri olmak üzere birçok ilçe ve beldelerinde 28 Temmuz’dan bu yana devam eden korkunç orman yangınları çok değerli doğal varlığımız olan ormanlarımızı, tüm ekosistemiyle birlikte yakıp yok etmektedir. Bu yangınlar sadece orman varlığımızı yok etmekle sınırlı kalmayıp şiddetli rüzgârın da etkisiyle bugüne değin görülmemiş bir biçimde yerleşim bölgelerine de sıçramış, buralarda tarım ve hayvancılıkla uğraşan yurttaşlarımızın maalesef can kaybına, başta evleri olmak üzere mal ve hayvan varlıklarını yitirmelerine neden olmuştur. Bu büyük felâket tüm Türkiye’yi derin bir acıya boğmuş ve beraberinde farklı ölçekte birçok soruyu, kaygıyı ülke gündemine taşımıştır.

Devamını Oku Arrow Right