Seul Robot Müzesi Yarışması’nı üyemiz Melike Altınışık kazandı.


15 Şubat 2019

Üyemiz Melike Altınışık, Dünya’nın ilk öncü ROBOT BİLİM MÜZESİ Uluslararası Yarışmasını kazandı! Kendisini tebrik ediyoruz.

Seul Büyükşehir Hükümetinin ev sahipliği yaptığı yarışma, robotik bilimlerinde halkın bilgisini ve ilgisini artırmak için duzenlendi.

MAA’nın bilim, teknoloji ve inovasyonun toplum genelinde ilerletilmesinde ve desteklenmesinde katalitik bir rol oynayan Robot Müzesi (RSM) tasarımı sadece robot sergilemeyecek; inşaat surecine hizmet edecek robotlar da katılacak. Başka bir deyişle, RSM, 2020 yılının başlarında sahadaki robotlar tarafından “kendi inşaatıyla” “ilk sergisini” başlatacak ve 2022'nin sonlarına doğru resmi açılışla tamamlanacak.

https://www.melikealtinisik.com/single-post/2019/02/13/MAA-WINS-COMPETITION-FOR-ROBOT-MUSEUM-IN-SEOUL

Diğer Haberler


Tüm Haberler

Meslek alanımızın daraltılmasına neden olacak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nde...

Devamını Oku Arrow Right

24 Ara 2021

Kamuoyuna Duyuru

Yurdumuzun başta Ege ve Akdeniz bölgeleri olmak üzere birçok ilçe ve beldelerinde 28 Temmuz’dan bu yana devam eden korkunç orman yangınları çok değerli doğal varlığımız olan ormanlarımızı, tüm ekosistemiyle birlikte yakıp yok etmektedir. Bu yangınlar sadece orman varlığımızı yok etmekle sınırlı kalmayıp şiddetli rüzgârın da etkisiyle bugüne değin görülmemiş bir biçimde yerleşim bölgelerine de sıçramış, buralarda tarım ve hayvancılıkla uğraşan yurttaşlarımızın maalesef can kaybına, başta evleri olmak üzere mal ve hayvan varlıklarını yitirmelerine neden olmuştur. Bu büyük felâket tüm Türkiye’yi derin bir acıya boğmuş ve beraberinde farklı ölçekte birçok soruyu, kaygıyı ülke gündemine taşımıştır.

Devamını Oku Arrow Right