ANTRE Mimarların Buluşma Noktası - Melike Altınışık


Ocak

13

Online Etkinlik @ 20:30

İstanbulSMD’nin düzenlediği webinar serisi Antre, mimar Görkem Volkan’ın ev sahipliğinde başlıyor!

Seranit sponsorluğunda gerçekleşecek webinar serisi kapsamında Görkem Volkan, iki haftada bir Türkiye mimarlığının önde gelen isimleriyle onların mimarlık dışındaki dünyalarını konuşacak. 13 Ocak Perşembe günü saat 20:30’da Zoom webinar ortamında canlı yayınlanacak Antre’nin ilk konuğu, uluslararası başarılarıyla göğsümüzü kabartan Melike Altınışık. İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden bölüm birincisi olarak mezun olan Melike, Londra’da Architectural Association Design Research Laboratory’de Mimarlık ve Kentsel Tasarım üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. 2006-2013 yılları arasında Londra’da Zaha Hadid Architects bünyesinde proje yürütücüsü olarak uluslararası projelerde çalıştı. 2013’te İstanbul’da kendi mimarlık pratiği Melike Altınışık Architects’i kurdu. 2018 yılında ‘Europe 40 under 40’ ödülüne layık görülerek Avrupa’nın en iyi 40 yaş altı 40 mimarından biri olarak seçildi. Projeleri arasında İstanbul Çamlıca TV ve Radyo Kulesi gibi ödüllü projeler yer almakta.


Bir binanın ya da konutun içinde bizi ilk karşılayan, ilk girilen bölümü olan antre, bizi o mekanın diğer bölümlerine bağlar. Her mesleğin de olağan akışında ilerlerken başlangıçta giriş noktası bulunur; bu noktadan sonra attığımız adımlar ve aldığımız kararlar kariyerimizi şekillendirir.


Görkem, Melike’nin mimarlık yapma biçimini de etkileyen mimarlık dışındaki gündemini, dünyaya bakışını, Antre’de kayıt altına alacak.

Melike Altınışık’ın konuk olacağı Antre’nin ilk bölümüne Zoom webinar üzerinden canlı katılabilir, etkinlik sonrasında İstanbulSMD ve Seranit Youtube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Etkinliğimiz ücretsizdir. Aşağıdaki Eventbrite linkinden etkinliğimize kayıt yaptırabilir, e-posta adresiyle gönderilecek Zoom webinar linkinden etkinliği canlı olarak izleyebilirsiniz.

Diğer Etkinlikler


Etkinlik Arşivi

May 26, 2022 @ 10:00-18:00 | Point Hotel Barbaros

May 12, 2022 @ 20:30 | Online Etkinlik

Mar 3, 2022 @ 20:30 | Online Etkinlik

Şub 6, 2022 @ 20:30 | Online Etkinlik