Mimarlığı Keşfet


Ustalara Saygı

Türkiye Mimarlığının Öncülerı̇nı̇ Tanıtan Monografik Belgesel Dizisi

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği "Dün, Bugün, Yarın" teması altında toplanan 20. Yıl Projeleri kapsamında Türkiye mimarlığının önemli isimlerine ilişkin monografik belgesel dizisi olan “Ustalara Saygı” projesi Vitra ana sponsorluğunda hayata geçti. Yakın dönem Türkiye mimarlığı için öncü olmuş, ustalarla yapılan söyleşiler, bir dönemin mimarlık üretimini gözler önüne sererek, önemli bir eksiği tamamlıyor. Belgesel dizisinin 2022 yılında çekilen ilk 7 bölümüne İstanbulSMD ve VBenzeri YouTube kanalları üzerinden erişilebilir.

Devamını Oku

Hikayesi Olan Projeler

İstanbulSMD "Dün, Bugün, Yarın" teması ile oluşturulan 20. Yıl Projeleri kapsamında, mimarlık kültürünün yaygınlaştırılması, nitelikli mimarlığın görünürlüğünün artırılması amacıyla Dalsan'ın desteğiyle gerçekleştirdiği “Hikayesi Olan Projeler” söyleşi dizisi, nitelikli mimarlık ürününün oluşmasında mimar dışında işveren başta olmak üzere diğer etkili paydaşların katılımıyla gerçekleşecek toplantıları konu alıyor.

Türkiye’nin önde gelen mimarlarının hikayesi olan projelerinin işverenleri veya projenin ortaya çıkmasında önemli rol oynayan farklı paydaşları ile sohbet ettikleri bu söyleşi dizisine Arkitera işbirliği ile İstanbulSMD ve Arkitera YouTube kanalları üzerinden erişilebilir.

Devamını Oku

Güncel Haberlerden Düzenli Olarak Haberdar Olun!

Güncel haberleri haber kutunuzda görmek için bültenimize mailinizle abone olabilirsiniz.