Mimarlığı Keşfet


Ustalara Saygı

Türkiye Mimarlığının Öncülerı̇nı̇ Tanıtan Monografik Belgesel Dizisi

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Türkiye mimarlığının önemli isimlerine ilişkin monografik belgesel dizisi olan “Ustalara Saygı” projesini Vitra ana sponsorluğunda hayata geçiriyor. Yakın dönem Türkiye mimarlığı için öncü olmuş, ustalarla yapılacak söyleşiler, bir dönemin mimarlık üretimini gözler önüne sererek, önemli bir eksiği tamamlayacak. 2022 yılı itibarı ile yayınlancak dizinin tüm bölümlerine İstanbulSMD YouTube kanalı üzerinden erişilebilecek.

Devamını Oku

Hikayesi Olan Projeler

İstanbulSMD, mimarlık kültürünün yaygınlaştırılması, nitelikli mimarlığın görünürlüğünün artırılması amacıyla düzenlediği etkinliklerine “Hikayesi Olan Projeler” temasıyla devam ediyor. Nitelikli mimarlık ürününün oluşmasında mimar dışında işveren başta olmak üzere diğer etkili paydaşların katılımıyla gerçekleşecek toplantılar, “Hikayesi Olan Projeleri” konu alacak.

Türkiye’nin önde gelen mimarlarının hikayesi olan projelerinin işverenleri veya projenin ortaya çıkmasında önemli rol oynayan farklı paydaşları ile sohbet edecekleri bu etkinlik dizisi Arkitera işbirliği ile İstanbulSMD YouTube kanalı üzerinden erişime açık olacak.

Devamını Oku

Güncel Haberlerden Düzenli Olarak Haberdar Olun!

Güncel haberleri haber kutunuzda görmek için bültenimize mailinizle abone olabilirsiniz.