ANTRE 03 - Mimarların Buluşma Noktası - Kerem Erginoğlu


Seranit sponsorluğunda gerçekleşen webinar serisinin üçüncü bölümünde Görkem Volkan, 3 Mart Perşembe günü saat 20:30’da Zoom Webinar ortamında canlı yayınında Erginoğlu & Çalışlar kurucu ortağı, mimar Kerem Erginoğlu’nu konuk etti.

1966 yılında Zonguldak’ta doğdu. Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin ardından 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını yine aynı üniversitede ‘‘Tarihi Dokuda Yeni Bina Tasarımı’’ başlıklı teziyle tamamlayan Erginoğlu, 1993 yılında Hasan Çalışlar ile birlikte Erginoğlu & Çalışlar’ı kurdu.

Erginoğlu & Çalışlar’ın yenilikçi, estetik ve işverenin kurumsal kimliğini vurgulamaya yönelik tasarım anlayışı, özellikle uluslararası şirketlerin dikkatini çekti ve gerçekleştirilen projeler birçok önemli ödüle layık görüldü.

Makale ve eskizleri birçok yayında ve özel sergilerde yer alan Erginoğlu, jüri üyesi ve misafir öğretim görevlisi olarak Mimar Sinan, İstanbul Teknik, Uludağ, Yıldız Teknik, Bologna ve Minnesota üniversitelerinde görev aldı. 2018 yılında Venedik Mimarlık Bienali’nde “Herkes İçin Mimarlık” ile “Vardiya 10” projesinin yürütücülüğünü üstlendi.