05.04.2018

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin Kalebodur’un desteği ile birlikte Salt Galata’da düzenlediği “Mimarlık Ve…” buluşmaları devam ediyor. 7 Mayıs Pazartesi günü düzenlecek olan panelin konusu "Mimarlık ve Görsel Sanatlar”.

Moderatörlüğünü Haldun Dostoğlu'nun yürüteceği “Mimarlık ve Görsel Sanatlar” buluşmasında sanatçı İnci Eviner ve mimar-akademisyen Ezgi Tuncer Gürkaş, "Mimarlık ve Sanat” üzerine sohbet edecekler. Sohbet, İnci Eviner’in “Parlamento”, “Modern Düşüşün Bakımı” ve “Ulusal Zindelik” adlı video yapıtlarının üretim süreçleri ve tekrar eden ve Eviner'in sözlüğünü oluşturan imgelerin mimari mekan temsilleriyle ilişkisi ve yapıtların teorik açılımları üzerinden ilerleyecek. Ayrıca, İnci Eviner’in İstanbul Modern'de gerçekleştirilen retrospektif sergisindeki mekan tasarımı ve izleyici ile sanat yapıtları arasındaki etkileşim de ele alınacak.

İki saate yakın sürecek, herkese açık ve ücretsiz olacak “Mimarlık ve Görsel Sanatlar” paneli 7 Mayıs Pazartesi günü saat 19:00-20:30 arasında Salt Galata’da ücretsiz izlenebilir.