01.10.2018

Türkiye’de tasarım ve mimarlığın gelişimi için yaptığı çalışmalarla bilinen ve değerli üyeleri bünyesinde bulunduran İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ile Koleksiyon’un birlikte Koleksiyon Tarabya Kampüsü’nde 27 Eylül Perşembe akşamı gerçekleştirdiği etkinliğe tasarım dünyasından önemli isimler katıldı.

Tasarım, yeni akımlar, moda ve inovasyonun konuşulduğu davette, İstanbul SMD’nin yeni üyeleri ve sektörün bilinen isimleri de bir araya geldi. Yeni sezona merhaba demek için düzenlenen etkinliğin önemli bir amacı ise İstanbulSMD'ye yeni katılan üyelerle tanışmak ve kaynaşmak idi. Uzun bir aradan sonra derneğe yeni üye olan meslektaşlarımız şu mimarlardan oluşuyor: Melike Altınışık (Melike Altınışık Architects), Selçuk Avcı (Avcı Architects), Atıl Beçin (BCN Design Studio), Abdurrahman Çekim ve Sevilay Uğur Çekim (Baraka Mimarlık), Kurtul Erkmen (KG Mimarlık), Hasan Sıtkı Gümüşsoy (ABOUTBLANK), Burak Pekoğlu (BİNAA Mimarlık), Mustafa Toner (Toner Mimarlık), Erhan Vural (ABOUTBLANK) ve Cem Yücel (Mars- Mimarlar).

Mimarların işlev ve sorumluluklarının toplum tarafından değerlendirilmesi ve anlaşılmasını amaçlayan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD), üyeleri ve sektör temsilcileri arasındaki ilişkileri kuvvetlendirirken, kent ve kentli yararına projeler ve etkinlikler üretiyor.
İstanbulSMD’nin uzun süredir çeşitli projelerde iş birliği yaptığı, yüksek kaliteyi yenilikçi tasarım anlayışıyla birleştiren Koleksiyon, mobilyadan aydınlatmaya aksesuardan takı, tekstil, aydınlatma ve kilime kadar üretimini gerçekleştirdiği tasarımlarını Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına ulaştırırken tasarım dünyası için de örnek olmaya devam ediyor.

Tasarımlarını yurtdışında ve yurtiçinde toplam 43 satış noktasıyla dünyaya ulaştıran Koleksiyon, Mimar Faruk Malhan tarafından kurulduğu 1972 yılından beri yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla üretim yapıyor.