Günümüzde enerji ve çevre sorunları karşısında binalarda kullanıcıların her türlü konfor şartlarının sağlanması zorunluluğunun yanı sıra enerji verimli ve sürdürülebilir yapma çevrelerin gerçekleştirilmesi de kaçınılmazdır. Binalarda ısı, ışık, ses, su, yangın gibi parametreleri kontrol altına alarak konfor koşulları ve enerji verimliliği konularında temel olan Yapı Fiziği her geçen gün önemi artan bir alandır.

Yapı Fiziği alanının temel konularından yola çıkan sertifika programının amacı; konforlu, enerji verimli, sürdürülebilir binaların tasarımı, uygulamaları ve mevzuat hakkında gerekli teknik bilginin verilmesidir.

İçerik
Konforlu, Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Binalar Sertifika Programı eğitiminin içeriği; Isıl Konfor ve Enerji Verimliliği, Görsel Konfor ve Enerji Verimliliği, İşitsel Konfor ve Ses Yalıtımı, Su Yalıtımı-Kullanıcı ve Yapı Sağlığı, Su Korunumu ve Sürdürülebilirlik, Güneş Enerjisi Sistemleri, Yangından Koruma ve Sürdürülebilirlik konularından oluşmaktadır.

Katılım
Programa katılabilmek için Mimarlık, İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği vb. alanlarda en az ön lisans derecesine sahip olmak ve bina / yapım sektörü / tasarım / uygulama alanlarında çalışıyor olmak koşulları aranmaktadır.

İTÜ Mimarlık Fakültesi akademisyenlerinin katılımıyla, 11 Şubat – 25 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sertifika programının süresi, sınav dahil 37 saat olarak belirlenmiştir.

Eğitimler, hafta içi Çarşamba ve Perşembe günleri saat 19:00 – 22:00 arası İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla kampüsünde gerçekleşecektir.


İTÜ Mimarlık Fakültesi
19:00 / 11-02-2015